Všechno, co jste chtěli vědět o práškovém lakování, ale báli jste se zeptat…
Práškové lakování je suchý dokončovací proces, který využívá jemně rozemleté částice pigmentu a pryskyřice, které jsou elektrostaticky nabity a nasprejovány na elektricky uzemněné části.
Nabité částice prášku ulpívají na lakovaném produktu a jsou tam drženy, dokud se neroztaví a nevytaví se do rovnoměrného povlaku ve vytvrzovací peci.
Jaký je rozdíl mezi práškovým a klasickým lakováním?
Práškové lakování poskytuje lepší výkon než mokré barvy…
– je odolnější vůči odštípnutí, poškrábání a jinému opotřebení z důvodu tepelného spojení, kterému je během vytvrzování vystaveno, a protože může být aplikován v mnohem silnějších vrstvách. Kromě své fyzické houževnatosti poskytuje práškový povlak vynikající retenci barev.
Práškové lakování si může udržet svůj povrch až 15-20 let…
V závislosti na předúpravě a typu prášku. Jeho odolnost vůči povětrnostním vlivům, korozi a chemikáliím činí práškové lakování trvanlivější povrchovou úpravou než nátěry nebo jiné tekuté povlaky.
Které materiály jsou vhodné pro práškové lakování?
Hliník, bronz, měď…
Mosaz, titan a ocel (včetně nerezu, galvanizovaného, eloxovaného) mohou být všechny práškově lakovány. Pokud kov udrží elektromagnetický náboj a vydrží teplo z procesu vulkanizace, může být potažen práškem.