Praktické využití práškového lakování

Praktické využití práškového lakování pro reklamní předměty, info cedule nebo předměty v automobilovém průmyslu, bytové doplňky atd.

Nalakovat se dá jakýkoliv kovový či plastový nebo i skleněný předmět, od kterého očekáváte nejenom estetický vzhled, ale i dlouhou životnost.

Výhody práškového lakování

Práškové lakování chrání nejdrsnější a nejnáročnější stroje i domácí potřeby, na které jste denně závislí. Poskytuje odolnější povrchovou úpravu, než jakou mohou tekuté barvy nabídnout, a přitom poskytuje atraktivní povrchovou úpravu.

Kromě odolnosti je práškové lakování atraktivní volbou díky výhodám pro životní prostředí.

Práškové barvy, které prokazují větší odolnost proti nárazu, vlhkosti, chemikáliím a extrémním povětrnostním podmínkám než většina tekutých nátěrů podobné tloušťky, nabízejí produktu větší ochranu před poškrábáním, odštěpením, odřením, korozí, vyblednutím a obecným opotřebením.

Praktičnost a životnost práškově lakovaných předmětů

Práškové lakování si udrží svůj povrch až 20 let. Je známá svou odolností proti chemikáliím, korozi a povětrnostním vlivům. Je důležité, aby bylo práškové lakování předem ošetřeno, aby byla chráněna jeho životnost.

Služby práškového lakování jsou vhodné pro různé materiály, včetně kovů, plastů, skla a dřevovláknitých desek se střední hustotou (MDF), a mohou poskytnout funkční i dekorativní povrchové úpravy v široké škále barev, stylů, povrchových úprav a textur, které nejsou snadné dosažitelné konvenčními metodami potahování kapalinou.

Práškové barvy jsou také poměrně odolné, nákladově efektivní a ekologické.

Proces práškového lakování vytváří trvanlivou a trvanlivou tvrdou povrchovou úpravu, která je ochranná i dekorativní. Práškové barvy mohou také působit jako elektrické izolátory a vydrží stovky hodin kontaktu se solnou mlhou.

U barevných práškových barev zůstává barva i po vystavení extrémním prostředím zářivá a sytá. Díky této odolnosti jsou práškové laky vhodné pro abrazivní prostředí, oblasti s vysokým provozem a také snižují potřebu budoucích oprav nebo výměny laků.

Praktické využití práškového lakování:

  • Auta, motorky (disky na auta, pružiny, vybavení…)
  • Kolo, koloběžka  (rám, blatníky, ráfky, kovové díly…)
  • Kovový nábytek a doplňky
  • Nářadí (rukojeti nožů nebo nářadí)
  • Dílenské skříně
  • Průmyslové díly výrobku
  • Ploty, zábradlí
  • Poštovní schránky
  • Reklamní cedule
  • Info cedule a šipky

Kompletní nabídka a ceníky na:

PRÁŠKOVÁ LAKOVNA ROGI