Práškové lakování vs. běžné lakování

Práškové lakování poskytuje lepší výkon než mokré barvy – je odolnější vůči odštěpování, poškrábání a jinému opotřebení kvůli tepelnému spojení, které prochází během vytvrzování, a protože může být nanášeno v mnohem silnějších vrstvách.

Kromě své fyzické houževnatosti poskytuje práškové lakování vynikající retenci barev.

Z hlediska trvanlivosti je práškové lakování nepřekonatelné. Vytváří velmi silnou přilnavou povrchovou úpravu, která vydrží mnohem déle než průměrná vrstva barvy. Je také vysoce odolný vůči věcem, jako je UV světlo ze slunce nebo vlhkost ve vzduchu, přičemž si zachovává svou pevnost a barvu efektivněji než barvy.

Rozdíly mezi práškovým a běžným lakováním

Rozdíl číslo jedna spočívá v tom, že práškové lakování nepotřebuje rozpouštědlo, které by udržovalo části plniva a pojiva v tekuté formě. Práškové lakování se vytvrzuje za tepla a nanáší se elektrostaticky.

Prášek bude pravděpodobně mít více textury než tekutý nátěr a na okrajích bude zaoblenější. Pokud je to možné, změřte tloušťku filmu. K tomuto účelu jsou vyrobena měřidla. Pokud nemáte tloušťkoměr, můžete svůj díl odvézt do lakovny a nechat je udělat za vás.

Postupem času se práškové barvy zhorší. Práškové barvy však obvykle vydrží pět až deset let, v závislosti na použitých ochranných nátěrech. … Přirozeně, protože panely jsou vystaveny přímému slunečnímu záření, UV paprsky začnou rozkládat částice a vyblednou.

Práškové lakování také poskytuje mnoho různých výhod, které konvenční barva nedokáže. Mezi tyto výhody patří:

  • Výrobní linky na práškové lakování produkují méně nebezpečného odpadu ve srovnání s konvenčními linkami na výrobu tekutých laků.
    Práškové barvy vytvářejí silnější vrstvu, aniž by stékaly, jako to dělá běžná tekutá barva.
  • Práškové lakování poskytuje průmyslovým odvětvím širokou škálu speciálních efektů, které nelze znovu vytvořit pomocí jiných typů procesů.
  • Když se použije konvenční tekutý povlak, existují rozdíly ve vzhledu mezi vodorovně potaženými a vertikálně potaženými službami.
  • Můžete recyklovat nástřik práškového laku, což znamená, že můžete využít celý povlak bez plýtvání práškem.
  • Na rozdíl od běžného kapalného povlaku vypouštějí práškové povlaky téměř nulové těkavé organické sloučeniny neboli těkavé organické látky.