V minulém příspěvku jsme vám vysvětlovali výhody práškového lakování a které předměty se k tomuto procesu hodí.
Protože těch objektů, vhodných pro práškové lakování je pěkná řádka, dnes vám představíme další.
Nábytek
Nábytek s práškovým lakováním – výhoda spočívá v tom, že můžete vytvářet jedinečné osobní předměty nebo řadu shodných předmětů a vytvářet tematický vzhled. Jediným omezením je opět velikost, ale většina kovového nábytku pro domácnost nebo zahradní nábytek je dostatečně malá, aby se dala nalakovat.
Ocelové předměty
Věci jako zábradlí, dveře, okna, ocelová schodiště jsou považována za architektonická, zatímco konstrukční ocel označuje věci jako ocelové konstrukce ve struktuře budovy. Práškové lakování má dvě výjimečné výhody – může ladit nebo tónovat s firemním barevným schématem a vypadá skvěle po mnoho let, i v nepříznivých povětrnostních podmínkách.
Výrobci oceli, jako je GLW Engineering, nabízejí vlastní zařízení pro možnost práškového lakování.
Rámy na kola
Odizolované rámy jízdních kol jsou dalším velmi oblíbeným produktem práškového lakování. Nejenom kvůli přizpůsobení vašeho kola, ale také pro jeho okamžité rozpoznání. To může působit jako dobrý prostředek proti krádeži nebo jako pomůcka k jeho identifikaci, pokud došlo ke krádeži.
Krabice a skříně
Díky své malé velikosti a užitné hodnotě jsou skvělým předmětem pro práškové lakování. Dokonce i staré, rezavé předměty mohou být odstraněny zpět na holý kov ručně nebo jinou technikou, jako je tryskání pískem nebo tryskáním. Stejně jako u všech povrchových úprav je životně důležité, aby byl předmět zcela bez rzi, prachu, mastnoty atd.
Zemědělské vybavení
Traktory a zemědělské stroje zažívají každodenní používání a často jsou ponechány venku několik hodin. Aby jejich barvy chránily před povětrnostními vlivy, jsou obvykle opatřeny práškovým nástřikem, který poskytuje odolný povrch, který vydrží roky i v těch nejnáročnějších podmínkách.
Sportovní vybavení
Od golfových holí a lyžařských hůlek po kola a basketbalové koše – v dešti i na slunci poskytuje práškové lakování kvalitní povrchovou úpravu, která vydrží i tvrdé zacházení a nepříjemné počasí.
Proces práškového lakování
Jakmile je cílový objekt důkladně vyčištěn, je připraven k nastříkání práškovým nástřikem, což je směs epoxidové pryskyřice (obvykle) a pigmentu. Poté musí být uzemněn, protože stříkací pistole na prášek vytváří mírný statický náboj, který způsobí, že se prášek přichytí k předmětu, místo aby jednoduše spadl.
Dalším krokem je pečení po dobu asi 15 minut při teplotě 200 ° C, aby se epoxidová pryskyřice roztavila a rovnoměrně obalila předmět.