Kde se dá využít práškové lakování?

Na jaké předměty se dá použít práškové lakování? Typicky jakýkoli kovový předmět, který udrží elektrostatický náboj, potřebný k přilnutí stříkaného prášku a může tolerovat vysokou úroveň tepla procesu vytvrzování.

Měkká ocel, pozinkovaná a galvanicky pokovená ocel, hliník, nerezová ocel a většina ostatních slitin oceli mohou být práškově lakovány.

Práškové lakování v praxi

Práškové lakování je přizpůsobivé a lze ho aplikovat na materiály od kovu přes dřevo až po sklo a plasty. Práškové barvy najdete na domácích spotřebičích, jako jsou kuchyňské mixéry a plynové sporáky, na automobilových výrobcích, jako jsou karoserie a kola, a na venkovních domácích prvcích, jako jsou dveře, sloupy veřejného osvětlení, sochy, ploty a brány a dokonce i fontány.

Proces práškového lakování, i když je trvanlivý a nákladově efektivní, vyžaduje pro nastavení barvy pečení za vysokých teplot. Guma a jiné materiály, které se mohou tavit, proto nejsou ideální pro práškové lakování. Mezi další materiály, které nelze práškově lakovat, patří plast, dřevo a cokoli jiného, co se taví při vysokých teplotách.

To znamená, že v domácnosti i mimo ni je celý svět plný materiálů, které jsou ideální pro práškové lakování.

Práškové lakování může chránit cokoli od látek používaných v kuchyni až po těžké stroje v průmyslových odvětvích. Ve srovnání s barvou je odolnější a přesto poskytuje příjemnou povrchovou úpravu. Práškové lakování není ovlivněno štěpením, opotřebením, odolností proti poškrábání a vyblednutí.

Je-li to kov, je pravděpodobné, že ho můžeme práškovat. Od automobilového využití po komerční a architektonické aplikace,
naše služby práškového lakování jsou použitelné pro širokou škálu projektů a položek.

Objekty, které lze práškově nanášet, jsou omezeny pouze velikostí. Jsou téměř vždy kovové, ale některé procesy zvládnou i nekovové předměty.

Ráfky

Kola automobilů jsou velmi oblíbeným předmětem práškového lakování. Je snadné pochopit proč. Personalizované ráfky kol vynikají jako poutavé osobní prohlášení. Nabídka práškových barev je tak široká, že je téměř jisté, že bude odpovídat tomu, co chce majitel.

Zvolená barva může ladit s karoserií vozu nebo vyniknout jako zcela výrazná. Je to také jednoduchý a skvělý způsob, jak vdechnout nový život starší karoserii, často současně s prací na samotném autě.

O dalších předmětech vhodných k práškovému lakování budeme psát zase příště…

Máte zájem o další informace?

PRÁŠKOVÁ LAKOVNA ROGI